Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Odstąpienie od umowy

PRAWO DO ODSTĄPIENIA OD UMOWY

1. Kupującemu przysługuje prawo do odstąpienia od umowy zawartej na odległość uwzględniając brzmienie art. 27 i nast. Ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz. U. z 2014 r., poz. 827) , zgodnie z postanowieniami Regulaminu, w terminie 14 dni, bez podania przyczyny i bez ponoszenia kosztów, z wyjątkiem kosztów określonych w art. 33, art. 34 Prawa konsumenckiego.
2. Termin odstąpienia od umowy zawartej na odległość wynosi 14 dni od momentu dostarczenia towaru.
3. Kupujący może skorzystać z oświadczenia ze wzoru formularza odstąpienia od umowy należy przekazać Sprzedającemu za pomocą wiadomości elektronicznej na adres sklep@buyorbye.pl lub listowne na adres lokalu sklepu.
4. Kupujący ma obowiązek zwrotu towaru nie później niż 14 dni od dnia, w którym odstąpił od umowy. Do zachowania terminu wystarczy odesłanie rzeczy przed jego upływem.
5. Kupujący odsyła towary będące przedmiotem umowy wraz z dowodem zakupu, od której odstąpił na własny koszt i ryzyko. Dotyczy to również przypadku, gdy rzecz ze względu na swój charakter nie może zostać w zwykły sposób odesłana pocztą (w szczególności towary wielkogabarytowe). Towar wraz z dowodem zakupu należy odesłać na adres lokalu sklepu : BuyOrBye.pl , ul. Hutnicza 1A/lok.8 a , 46-040 Ozimek z dopiskiem: „ ODSTĄPIENIE OD UMOWY ” .
6. W przypadku odstąpienia od umowy przez Kupującego Sprzedawca zwraca Kupującemu wszystkie otrzymane od Kupującego płatności (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Kupującego sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez Sprzedawcę), niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym Sprzedawca otrzymał zwrócony towar. Zwrotu płatności Sprzedawca dokonuje na wskazany w oświadczeniu numer rachunku bankowego Kupującego. Sprzedawca może wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy od Kupującego lub do czasu dostarczenia Sprzedawcy dowodu jej odesłania przez Kupującego, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.
7. Prawo odstąpienia od umowy bez podania przyczyny nie przysługuje konsumentowi w przypadku, gdy kupujący otworzył zapieczętowane opakowanie towaru, którego po otwarciu nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub względy higieniczne
8. W razie odstąpienia od umowy przez Konsumenta umowa jest uważana za niezawartą, a Konsument jest zwolniony z wszelkich zobowiązań wobec Sprzedawcy. Jeżeli Konsument złożył oświadczenie o odstąpieniu od umowy zanim Sprzedawca potwierdził jego ofertę, oferta przestaje wiązać.
9. W przypadku zakupu produktu na firmę zwrot nie jest możliwy.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl